Zumba – czyli jak naładować się pozytywną energią

530
wyświetleń
Zumba - czyli jak naładować się pozytywną energią

W XX. wieku, w egzotycznej Kolumbii tancerz i choreograf Alberto Pereza stworzył formę aktywności fizycznej idealną dla osób kochających jednocześnie aerobik i taniec. Zumba, choć większości osób kojarzy się wyłącznie z tańczeniem, zawiera także elementy ćwiczeń fizycznych – treningu cardio, który może stanowić świetną propozycję aktywności dla ludzi, chcących zacząć się ruszać, ale niekoniecznie lubiących klasyczne sporty, jak bieganie czy gry zespołowe.

Zumba – taniec czy aerobik?

Jedną z charakterystycznych cech zumby, która wyróżnia ją na tle innych rodzajów tańca i czyni tak atrakcyjną, jest niemożliwość sklasyfikowania jej tak do końca ani jako taniec, ani jako aerobik. Zumba łączy w sobie zarówno elementy fitness, jak i tańców latynoamerykańskich. W związku z tym będzie to świetna propozycja dla osób, które kochają wyrażać siebie poprzez taniec, ale także poruszać się w rytm dobrej, energetycznej muzyki. Jeśli kochasz dobrą zabawę, a przy tym chciałbyś poprawić kondycję i być stale naładowany pozytywną energią, to zumba jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Zalety zumby

Zumba łączy w sobie taniec z treningiem fitness typu cardio. Dzięki temu podczas ćwiczeń w organizmie człowieka zachodzi wiele pozytywnych procesów. Zumba, jak każdy rodzaj sportu, poprawia kondycję i wydolność organizmu, powoduje wyrzut endorfin (hormonów szczęścia), a więc na długo pozostawia pozytywną energią i dobre samopoczucie. Będzie to też idealny trening dla każdego, kto pragnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów, gdyż zumba pomaga spalać tkankę tłuszczową oraz rzeźbić sylwetkę. Przyciąga przede wszystkim swoją innością, a tak naprawdę jest po prostu świetną zabawą. Trenując zumbę, nawet nie poczujesz, że ćwiczysz, po prostu będziesz tańczył w rytm energetycznej muzyki.

Dla kogo i jak zacząć?

Rozpoczęcie trenowania zumby nie wymaga posiadania jakichś specjalnych umiejętności. Nie ma także ograniczeń ze względu na wiek czy płeć. Zumba będzie idealna dla każdego, kto czuje, że chciałby poprawić trochę kondycję i żyć zdrowiej, zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Oczywiście, osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia i zażywające stale lekarstwa, powinny, jak zawsze przed rozpoczęciem treningów, skonsultować się ze swoim lekarzem.

Aby zacząć zumę wystarczą dobre chęci! Nie musisz być wysportowany ani mieć jakichkolwiek wcześniejszych styczności z tańcem czy aerobikiem. Wiele miejsc oferuje zajęcia od poziomu podstawowego. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z zumbą, po prostu poszukaj szkoły tańca lub klubu fitness w okolicy, który ma w swojej ofercie takie zajęcia. Strój do tańczenia zumby jest dowolny, możesz ćwiczyć w dresie lub legginsach, najważniejsze, aby materiał oddychał i odprowadzał wilgoć. Zumba to świetne ćwiczenie dla każdego, można powiedzieć, że to po prostu taka ciekawsza wersja aerobiku i każdy powinien jej spróbować.

Przeczytaj także: Aqua aerobik – dla kogo i czemu warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here