Czym jest spinning i gdzie można go trenować w Poznaniu?

1430
wyświetleń
Czym jest spinning i gdzie można go trenować w Poznaniu?

Od kilku lat można zaobserwować pozytywny trend wzrostu zainteresowania zajęciami na siłowni. W miastach powstają coraz to nowe kluby fitness oraz tworzone są różne ciekawe programy i benefity. To wspaniale, dlatego, że na siłowni przez cały rok możemy cieszyć się uprawianiem różnego rodzaju aktywności fizycznej. Jednym z zyskujących coraz większą popularność ćwiczeń, jest tajemniczo brzmiący spinning. Co to takiego i gdzie możemy go trenować w Poznaniu?

Spinning – trochę inna jazda na rowerze

Najprościej o spinningu można powiedzieć, że jest to jazda na rowerze stacjonarnym. To jednak definicja nie do końca pełna, gdyż nie chodzi o jakikolwiek rower znajdujący się w siłowni. Rowery przeznaczone do trenowania tego rodzaju ćwiczeń są ukształtowane w specjalny sposób, tak, aby jak najbardziej przypominały rowery kolarskie. To nie przypadek, gdyż pierwotnie treningi na rowerach stacjonarnych miały po prostu zastępować zawodowym kolarzom uprawianie tego sportu w czasie zimy. Sesje spinningu z profesjonalnym instruktorem również mają zazwyczaj tak ułożony plan, aby jazda na rowerze stacjonarnym przypominała prawdziwą przejażdżkę na trasie.

Korzystne efekty spinningu

Spinning wykształcił się w ćwiczenia powszechnie uprawiane na siłowni, ponieważ odkryto, jak wiele korzyści może przynieść jazda na stacjonarnym rowerze. W zależności od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wybierzemy, możemy skupić się na osiągnięciu konkretnego celu – czasem jest to schudnięcie, a czasem wzmocnienie mięśni. Spinning da nam także to, co każdy rodzaj aktywności fizycznej, czyli ogólne polepszenie kondycji, wspomaganie zdrowego stylu życia, a także dobre samopoczucie.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się uczestniczyć w zajęciach grupowych, masz szansę nawiązać nowe, ciekawe znajomości. Trenować może praktycznie każdy, nawet osoby starsze czy z nadwagą. Jest to alternatywa dla kogoś, kto nie może, na przykład ze względu na wiek, uprawiać innych sportów.

Gdzie trenować spinning w Poznaniu?

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 

Na początek jedna z części miejskiego ośrodka sportu. W oddziale Rataje dostępne są różnorakie zajęcia, a wśród nich także spinning.

Fabryka Formy

W różnych oddziałach Fabryki Formy znajdziesz zajęcia ze spinningu, nazywane często Cycling. Jest to dokładnie to samo co spinning, tylko występujące pod inną nazwą.

Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce

Idealne miejsce, by pojeździć na rowerze stacjonarnym w rytm muzyki. Zajęcia prowadzone przez wyszkolonych instruktorów, w niewielkich grupach.

Remplus Fitness

Miejsce oferujące różne rodzaje spinningu – w zależności od preferowanej intensywności oraz długości jednej sesji.

Centrum Fitness Olymp

Jazda na nowoczesnych rowerach najnowszej generacji. Klub oferuje zajęcia na różnym poziomie zaawansowania, w rytm motywującej muzyki.

Niku Fitness

Kolejne z miejsc oferujących spinning pod okiem profesjonalnego instruktora. Trener tak dobierze rodzaj ćwiczenia, aby uczestnik zajęć osiągnął jak najlepsze efekty.

CITYZEN

To kolejny klub, w którym bez problemu znajdziemy zajęcia ze spinningu. W ramach treningów przygotowujących do triathlonu, klub posiada szeroki wybór zajęć Indoor Cycling. W zależności od potrzeb dostępne są ćwiczenia nastawiona na sport, fat burning, czarny szlak lub średnia intensywność.

Znasz inne miejsce, gdzie można trenować spinning? Daj znam znać na kontakt@aktywniewpoznaniu.pl

Przeczytaj także: Gdzie na rolki w Poznaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here