Bachata – o tańcu z Dominikany

717
wyświetleń
Bachata - o tańcu z Dominikany słów kilka

Taniec to sposób na wyrażenie siebie, miłe spędzenie wolnego czasu, a także na poprawę kondycji. Jest to idealna forma aktywności dla osób, które lubią dobrą zabawę, ale niekoniecznie przepadają za intensywnym wysiłkiem fizycznym. Istnieje wiele różnych rodzajów tańca, a wśród nich zdobywająca coraz większą popularność bachata. Jaka jest i gdzie można jej się nauczyć w Poznaniu?

Bachata – taniec z Dominikany

Za tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się rodzaj muzyki i tańca, który przybył do nas z egzotycznej Dominikany. Tamtejsi służący umilali sobie czas pod koniec pracy, tworząc muzykę na różnych przedmiotach i śpiewając piosenki. Z czasem bachata ewoluowała w taniec, który dziś jest bardzo popularny na imprezach i śmiało może konkurować z innym latynoskim stylem – salsą.

Kto może tańczyć bachatę?

Istotą bachaty jest taniec w parach, do zmysłowej muzyki, bardzo często opowiadającej o miłości. Z tego względu jest to świetna propozycja na wspólną aktywność dla zakochanych jako nie tylko forma ćwiczenia kondycji, ale i sposób na zbliżenie się do siebie. Jeśli jednak nie masz partnera, nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać się na kurs dla singli, coraz częściej organizowany w poznańskich szkołach tańca.

Gdzie nauczysz się bachaty w Poznaniu?

Kursy bachaty oferuje kilka poznańskich szkół tańca:

Studio Tańca WDance Poznań

Ta szkoła oferuje kurs salsy z wprowadzanymi elementami bachaty. Jest skierowany do osób początkujących, zarówno pań, jak i panów. W ramach kursu odbywa się 6 zajęć, a posiadacze kart Multisport, OK System oraz Fit Flex mogą odbyć cały cykl spotkań za darmo.

Art Of Move Dance Studio

Jest to szkoła tańca, która organizuje zarówno kursy dla uczestników indywidualnych, jak i pokazy dla firm. Każdy kurs składa się z cyklu czterech spotkań raz w tygodniu. Na zakończenie kursant otrzymuje karnet potwierdzający swój udział w kursie, istnieje także możliwość wykupienia karnetu OPEN na 8 wejść. W ofercie studio posiada także kursy bachaty.

Best Time Wielkopolskie Centrum Tańca

Ta szkoła oferuje kursy bachaty na różnym poziomie zaawansowania, w tym także zajęcia dla osób początkujących. Na spotkania może zapisać się każdy, nie jest wymagana znajomość technik tanecznych, nie ma też ograniczeń wiekowych.

Art Dance Poznań

Kolejne miejsce, które oferuje naukę bachaty od podstaw. Prowadzone są zajęcia zarówno dla par, jak i singli. Studio naucza także salsy. Obowiązują zapisy mailowe lub telefoniczne.

Salsa Siempre

Jest to szkoła, w której naucza się salsy, ale także zmysłowej bachaty. Para instruktorów wprowadzi Cię w świat tego niezwykłego tańca, zaczynając od pokazania najbardziej podstawowych kroków.

Przeczytaj także: Zumba – czyli jak naładować się pozytywną energią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here