O tańcach słów kilka…

857
wyświetleń
O tańcach słów kilka...

Tańczyć, podobnie jak śpiewać, ponoć może każdy. Wszystko zależy od tego co i do czego tańczymy. Wolisz tańczyć solo na zajęciach grupowych, czy może w parze? W połączeniu ze śpiewem, a może po prostu wybijając rytm stopą? Pewne jest to, że taniec to świetny sposób na utrzymanie swojego ciała w doskonałej formie, a endorfin na wysokim poziomie.

Taniec w parze

Każdy z nas powinien opanować dwa, trzy kroki i kilka obrotów w parze – na pewno pomogą Ci w tym wujkowie i ciocie na najlbliższym weselu kuzyna. Jeżeli jednak chcesz być na bardziej zaawansowanym poziomie, pomyśl o tańcach klasycznych – kursy organizowane są co jakiś czas w praktycznie każdej szkole tańca. W zależności od szkoły musisz przyjść ze swoim partnerem/partnerką lub na miejscu zostaniecie dobrani w pary, które rotują się co kilka minut. Dzięki temu nauczysz się tańczyć z kilkoma partnerkami.

Masz swojego partnera/partnerkę, ale jesteście na różnym poziomie zaawansowania tajemniczej wiedzy tanecznej? Pomyślcie o kursach tańca użytkowego dla par – pozwoli  to wam się lepiej poznać i zdecydować o dalszych krokach na parkiecie.

Taniec klasyczny solo

Salsa solo, tango solo, bachata solo – wszystko jest możliwe! Chciałabyś (Panowie wybaczcie – takie kursy są głównie z myślą o kobietach!) nauczyć się jakiegoś tańca latynoamerykańskiego, a nie masz partnera – nie szkodzi. Takie zajęcia są właśnie dla Ciebie. Prowadzone są najczęściej w grupach, ale choreografia jest układana w taki sposób, że obojętnie, czy tańczysz sama, czy z koleżanką obok – efekt jest piorunujący!

Tańce współczesne

Elektro, hip hop, odmiany jazzu, dancehall… Z jednej strony odnosisz wrażenie, że masz jeszcze szansę wymyślić nowe kroki, ale gdy tylko spotkasz odpowiedniego trenera i zaczniesz przed nim tańczyć, okazuje się, że Twój połamaniec do przeróbki piosenki Eda Sheerana to “elektro jazz”, albo dancehall z elementami burleski. Szkoły taneczne często proponują udział w dniach otwartych, więc jeżeli jeszcze nie wiesz, czym różnią się dane style współczesnego tańca, to może warto wziąć w nich udział i wybrać coś, co najbardziej będzie Ci odpowiedać?

Grupy taneczne

Nie każdy z nas lubi tańczyć sam, a znalezienie odpowiedniego partnera może być trudne, więc dlaczego by nie spróbować… tańca w grupie? Bardzo często mają w swojej nazwie wyraz “squad”, a każdy członek może się specjalizować w różnym rodzaju tańca lub wszyscy w jednym – wszystko zależy od trenera czy “przewodniczącego” grupy. Takie składy często jeżdżą na turnieje taneczne, występują w bitwach czy na różnego typu festiwalach. Najważniejsze w nich jest zgranie, bo nie bez przyczyny członkowie grup traktują siebie nawzajem jako rodzinę.

Taniec ludowy

Powrót do folkloru i natury – czy nie brzmi to dobrze? Również w tańcu mamy taką możliwość! W Polsce każdy region ma swoje charakterystyczny rodzaj tańca, niektóre bardzo różne od siebie, inne – różniące się tylko kilkoma krokami. Potrafisz śpiewać? Masz dodatkowego plusa! Zespoły tańca ludowego często szukają osób, które, oprócz zamiłowania do folkloru, mają również zdolności wokalne. Nie wiesz czy się w tym odnajdziesz? Popytaj wśród swojej rodziny – założymy się, że na pewno znajdziesz jakąś ciotkę czy wujka, którzy w swej młodości tańczyli skoczne polki czy mazury.

Nieważne, jaki rodzaj tańca jest najbliższy Twojemu sercu, czy wolisz tańczyć przed publicznością na zawodach, w tłumie ludzi w najbardziej obleganym klubie w mieście, czy solo w czterech ścianach własnego mieszkania. Najważniejsze jest to, że tańczyć każdy może. Nawet, gdy nie robisz tego do rytmu – istotne, byś nie deptał nikomu po palcach.

Przeczytaj także: Zumba – czyli jak naładować się pozytywną energią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here