Narty w Wielkopolsce? Sprawdź, gdzie to jest możliwe!

2308
wyświetleń
Narty w Wielkopolsce? Sprawdź, gdzie to jest możliwe!

Zima w mieście najczęściej zamiast śniegu oznacza pluchę i na pewno nie wróży przyjemnej aury. Ale to wcale nie oznacza, że aby pojeździć na nartach, musimy jechać wiele kilometrów. A już na pewno nie w Wielkopolsce!

Dlaczego narty?

Powodów jest wiele, tak samo jak wiele jest upodobań co do narciarskiego stroju. Poczucie wolności, adrenalina, spotkania z przyjaciółmi, rozmowy z narciarzami mogą się ciągnąć w nieskończoność. Wielu uważa, że jazda na nartach jest uzależniająca. Żeby nie było, że nie uprzedzaliśmy!

Narty to także doskonała forma spędzania aktywnie czasu zimą. Ta pora roku powoduje, że wielu z nas niewiele się chcę. Aura za oknem nie przyja aktywnościom na świeżym powietrzu, a wybór wśród zimowych sportów jest niewielki – albo wybierzemy się na narty lub snowboard, albo pójdziemy na łyżwy.

Przeczytaj także o tym, gdzie można pojeździć na łyżwach w Poznaniu

Gdzie na narty w Wielkopolsce?

Odpowiedź jest prosta – do Poznania i do Chodzieży! W tych miejscach znajdują się stoki, które, gdy tylko pozwala na to temperatura, zostają sztucznie ośnieżone. A od tego tylko jeden krok do śmigania na nartach czy snowboardzie! Malta Ski oraz ChodzieSki zapewniają wiele atrakcji.

Malta Ski – centrum sportu zimowego w Poznaniu

I nie nazywamy go tak bez przyczyny. Dwa stoki z wyciągami, wypożyczalnia sprzętu, pontony do zjazdów ze stoku, lekcje indywidualne i grupowe dla dzieci oraz dla dorosłych. Wszystko z widokiem na piękne jezioro maltańskie. To miejsce na pewno zna każdy fan sportów zimowych mieszkający w Poznaniu i w okolicach.

ChodzieSki – niespodzianka

Stok, który (z większym lub mniejszym powodzeniem) działa od 13 lat, a o którym wielu Wielkopolan niestety nie słyszało. Nas jeszcze też tam nie było, ale mamy nadzieję, że zbliżający się sezon to umożliwi. Naturalne wzniesienie, trasa o długości 350 metrów, lekcje indywidualne i grupowe – to wszystko tylko zachęca do narciarskiego szaleństwa.

Czy narty są dla mnie?

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, czy zacząć – zapraszamy na dwa wyżej wymienione stoki. Zawsze możesz spróbować, oba oferują wypożyczalnię sprzętu, a jak Ci się nie spodoba…. Cóż, zawsze możesz po prostu na górze napić się grzanego wina z ładnym widokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here