Gdzie na rolki w Poznaniu?

8418
wyświetleń
Gdzie na rolki w Poznaniu?

Rozpoczynająca się wiosna i coraz wyższa temperatura to świetne powody, by postawić na aktywność na świeżym powietrzu! Jednym ze sportów, który uwielbiają dzieci i dorośli, jest jazda na rolkach. Poprawia sylwetkę, wzmacnia mięśnie, a także stanowi po prostu wspaniałą rozrywkę. Czy wiesz, gdzie możesz śmiało śmigać na rolkach w Poznaniu? Podpowiemy Ci najlepsze miejscówki!

Korzyści rolkowego szaleństwa

Jazda na rolkach to idealna alternatywa dla biegania, rodzinnego spaceru lub spotkania ze znajomymi. Ta forma aktywnego spędzania czasu jest po prostu bardzo przyjemna, relaksująca, pozwalająca poczuć spontaniczną radość i przypływ energii. Można zaprosić do wspólnej jazdy bliskich lub wybrać się samemu w popularne miejsce i wykorzystać okazje do zawarcia nowych znajomości. Ponadto, możemy liczyć na wszystkie pozytywne efekty zdrowotne, takie jak: poprawa kondycji czy samopoczucia, wzmocnienie mięśni, dotlenie organizmu i poprawa koordynacji ruchowej. Nie można też zapomnieć o tym, że jazda na rolkach przyczynia się do zrzucania zbędnych kilogramów, a także wyrzeźbienia zgrabnej sylwetki. Już jedna godzina jazdy pozwala spalić aż 700 kcal!

Gdzie wybrać się na rolki w Poznaniu?

Jeśli przekonaliśmy Cię, że warto od czasu do czasu pośmigać na rolkach, to warto, abyś jeszcze się dowiedział, gdzie w Poznaniu jeździ się najprzyjemniej. Przedstawiamy więc listę najlepszych, najbezpieczniejszych i najciekawszych tras rolkarskich:

Park Cytadela

Zaczynamy od największego parku w całym Poznaniu. Tutaj zdecydowanie nie można narzekać na liczbę tras, a co więcej, są one bardzo zróżnicowane. Niektóre są proste, inne pełne zakrętów lub drobnych wzniesień. Ponadto jazda w otoczeniu pięknej przyrody jest niezwykle przyjemna, a kiedy się zmęczymy, możemy odpocząć na jednej z ławek. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie każda trasa nadaje się do jazdy, dlatego w doborze ścieżek zachowajmy ostrożność.

Park Jana Pawła II

Ten zlokalizowany na Łęgach Dębińskich park nie jest może tak obszerny, jak Cytadela, ale za to może poszczycić się torem rolkarskim oraz placem do ćwiczeń. Z tego powodu, a także ze względu na mniejsze ryzyko tłumów spacerowiczów, to dobre miejsce dla początkujących i rodzin z dziećmi. Alejki są tam wyremontowane, a więc cechują się dużym poziomem bezpieczeństwa.

Park Kasprowicza

To mały, ale za to uroczy park. Jeśli nie masz zbyt dużych wymagań, co do powierzchni, możesz spróbować swoich sił w Parku Kasprowicza, w jeździe na rolkach. Do plusów zdecydowanie zaliczyć można dobrą nawierzchnię w postaci równych, wyremontowanych alejek. Kolejnym atutem będzie także przyroda, która z pewnością umili jazdę.

Park Sołacki

Choć zdecydowanie mniejszy od Cytadeli, Park Sołacki uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Poznaniu! Rolkarze doceniają go za dobrej jakości nawierzchnię, niestety pewne utrudnienie mogą stanowić tłumy spacerowiczów. Radzimy więc być ostrożnym i unikać jazdy w weekendy.

Park Rataje

Ten park został oddany do użytku niedawno, bo w 2018 roku. Oznacza to, że możesz spodziewać się tam świeżych, równych alejek o dobrej nawierzchni. Poza tym posiada wszystkie udogodnienia, jak ławki do odpoczynku czy otoczenie pięknej przyrody.

Wartostrada

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć trasy biegnącej wśród rzeki Warty. Od lat powstają tam coraz to nowe ciągi pieszo-rowerowe o bardzo dobrej asfaltowej nawierzchni. Jest to dość popularne miejsce wśród wielbicieli jazdy na rolkach i wrotkach właśnie ze względu na jakość tras, ich długość oraz przyjemne otoczenie.

Ulice Hetmańska i Niestachowska

Jazda wzdłuż obu ulic to przyjemność. Różnią się one jednak nieco nawierzchnią. Przy ulicy Hetmańskiej spotkać możesz długą, asfaltową trasę, w drugim ze wspomnianych lokalizacji – radzimy uważać na kostkę brukową. Innym miejscem całkiem dobrze nadającym się na kilkukilometrową jazdę jest trasa wzdłuż Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Okolice Stadionu Inea

Okolice stadionu Inea są idealnym miejscem na jazdę na rolkach. Wzdłuż ulicy Bułgarskiej ciągnie się ścieżka rowerowa, którą mogą wykorzystać także rolkach do jazdy. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z jazdą na rolkach!

UAM Kampus Morasko

Na kampusie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oddano do użytku kompleks sportowy, a w nim również tor rolkowy. Tor o nawierzchni asfaltowej ma długość ok. 500 m i jak to zwykle jest w nowych obiektach, próżno szukać tam dziur czy innych niebezpiecznych pułapek powstających z biegiem czasu. Obiekt czeka więc na miłośników jazdy na rolkach, którzy chcą wypróbować nową, nieznaną dotąd trasę.

Poznań to miasto, w którym miłośnicy tej aktywności fizycznej znajdą miejsce dostosowany do ich potrzeb. Wielbiciele jazdy na rolkach mają do wykorzystania kilka ciekawych i różnorodnych tras. Naprawdę warto wybrać się w wolnej chwili na jedną z nich!

Przeczytaj także: Gdzie na łyżwy w Poznaniu?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here