Gdzie pobiegasz w Wielkopolsce w sierpniu i we wrześniu?

1588
wyświetleń
Gdzie pobiegasz w Wielkopolsce w sierpniu i we wrześniu?

Sezon letni, to czas, kiedy ilość organizowanych biegów publicznych względem wiosny, jesieni czy zimy spada, więcej wówczas zawodów triathlonowych, survivalowych lub ultra. Spragnieni adrenaliny wielkopolscy biegacze znajdą w sierpniu i we wrześniu kilka możliwości sprawdzenia swojej formy, głównie po ścieżkach leśnych, ale nie tylko.

Co tydzień też odbywa się Parkrun po poznańskiej Cytadeli, poranna piątka z podbiegami to dobry sposób na biegowe rozpoczęcie każdej soboty!

Jeżeli macie ochotę na drużynowe potrenowanie, bez rywalizacji i medali  – możecie pobiegać, w każdy czwartek w ramach Trailowych Czwartków z Vege Słonikiem, uczestnicy spotykają się przy schodach (przy pomniku) na poznańskiej Cytadeli o godzinie 18:30.

11 sierpnia 2018 – Botaniczna piątka (edycja letnia)

Jeden z czterech biegów w cyklu rocznym odbywający się w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu, ale jednocześnie w innych miastach właśnie w ogrodach botanicznych. Na trasie o długości 5 km, obejmującej trzy pętle po powierzchni twardej, zmierzą się w pierwszej kolejności biegacze, a później amatorzy nordic walkingu.

19 sierpnia 2018 – V Wieczorna Marcelińska Dycha

Niezależnie od tego czy truchtasz, czy maszerujesz z kijami (nordic walking), czy całkiem żwawo biegasz – znajdziesz dla siebie miejsce w tym wydarzeniu. Odbywający się już po raz piąty bieg (i rajd nordic walking) w Lasku Marcelińskim w Poznaniu rozpocznie się o godzinie 18:30 na Głównej Polanie, a uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 km.

26 sierpnia 2018 – I Półmaraton / Ćwierćmaraton Łękno

Ciekawą propozycją na mapie letnich biegów jest nowe wydarzenie – półmaraton i ćwierćmaraton w Łęknie, a dokładniej w Zaniemyślu, w Leśnictwie Łękno umożliwiająca poznanie krajobrazów tej pięknej wielkopolskiej okolicy. Na liście startowej na ten moment nie ma za wielu uczestników, macie więc duże szanse na dobre miejsca w kategoriach wiekowych!

8 września 2018 – zaBIEGaj o FUNdusze

Kolejne wydarzenie biegowo – tematyczne, organizowane dla mieszkańców Wielkopolski, mające na celu poszerzenie informacji na temat funduszy europejskich. Podczas imprezy konsultanci Urzędu Marszałkowskiego będą odpowiadać na pytania dotyczące możliwości pozyskania finansowania. Trasa przebiega wokół Jeziora Maltańskiego na dwu dystansach: 5400 m oraz 10 800 m.

15 września 2018 – Forest Run

Trzy fantastyczne leśne trasy, wykluczające praktycznie zupełnie asfalt oraz prawdziwy rarytas dla wielbicieli “czegoś więcej” niż maratonu – pięćdziesięcio dwu kilometrowa trasa biegnąca jedną pętla przez teren Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dla początkujących w leśnych biegach organizator przygotował trasę o długości 13,5 km, dla bardziej zaawansowanych – 22 km. Dokładne mapy tras zostaną opublikowane na tydzień przed zawodami. Listy startowe nie są jeszcze zapełnione.

16 września 2018 – Wildecki Bieg Śniadaniowy Vol. 5

Bieg o charakterze towarzyskim, bez prowadzonej klasyfikacji, mający na celu integrację lokalnej społeczności, odbywać się będzie w Parku Jana Pawła II w Poznaniu, po pętli o długości 2,5 km, którą uczestnicy będą mieli do pokonania dwukrotnie. Odbędzie się również bieg dla dzieci na dystansie 300 m. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22 września 2018 – IV Poznańska Piwna Mila

Wielbiciele piwa nie mogą ominąć tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w klimatycznym Forcie VI w Poznaniu – w trakcie biegu uczestnicy zobowiązani są do wypicia 4 x 0,3 l piwa, dla grupy “bezalkoholowej” przewidziana jest wersja napoju chmielowego bez zawartości alkoholu. Limit uczestników jeszcze nie został osiągnięty, zatem piwosze – biegacze macie jeszcze szansę zapisać się na listę startową!

23 września 2018 – Festiwal Biegów Poznań

Bieg drużynowy 10×10 km organizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Każda drużyna musi składać się z dziesięciu uczestników, a limit drużyn wynosi 50, na ten moment zgłoszonych jest 6. Jednocześnie odbywać się będzie bieg dla dzieci. Wydarzenie to, choć ciekawe, wydaje się być dosyć enigmatycznie promowane.

30 września 2018 – Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si

Ważne wydarzenie na biegowej mapie Poznania, które odbędzie się nad Maltą. Jego organizatorka, Kobieta w biegu, która, jak sama pisze “wzięła rozwód z guzem w piersi”, postanowiła w przystępny sposób dzielić się wiedzą i przypominać o niezbędnej profilaktyce w nowotworach piersi. Mamy do wyboru dystanse 5 i 10 km. Dotychczas, łącznie, w organizowanym w kilku miastach w Polsce wydarzeniach, wzięło udział 13 tys. uczestniczek!

Słyszałaś/słyszałeś o innych biegach w Wielkopolsce? Daj nam znać na kontakt@aktywniewpoznaniu.pl!

Przeczytaj także: 5 sposobów na trening biegowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here