Trening z trenerem personalnym – jak wygląda? Dlaczego warto?

1050
wyświetleń
Trening z trenerem personalnym - jak wygląda? dlaczego warto?

Regularne treningi to sposób na wyrzeźbienie sylwetki, pozbycie się tkanki tłuszczowej, a także na poprawę zdrowia i samopoczucia. Wiele osób decyduje się nie tylko na regularne ćwiczenia na siłowni bądź w klubie fitness, ale na treningi pod okiem trenera personalnego. Co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Współpraca z trenerem personalnym – jak wygląda? 

Jak dokładnie wygląda współpraca z trenerem personalnym?

  • Wszystko rozpoczyna się od rozmowy dotyczącej takich kwestii, jak cel treningowy – utrata wagi, wyrzeźbienie mięśni, nabranie masy mięśniowej, chęć wzięcia udziału w zawodach sylwetkowych bądź inny, oceny aktywności fizycznej, sprawdzenia nad czym w szczególności należy popracować.  W czasie rozmowy wyjaśniane są też ewentualne wątpliwości.
  • Gdy już wszelkie kwestie są ustalone, trener opracowuje plan ćwiczeniowy, dobiera rodzaj, częstotliwość oraz intensywność ćwiczeń do wykonywania zarówno na siłowni, jak również w domu. 
  • Pamiętajmy, że niezwykle ważna jest także prawidłowa dieta. Zdrowe odżywianie, właściwy dobór posiłków, ich kaloryczności i częstotliwości spożywania to podstawa. Trener personalny z pewnością zaoferuje przygotowanie dopasowanego do treningu planu żywieniowego. 
  • Ważna jest także suplementacja. Trenerzy personalni bardzo często opracowują także indywidualne plany  suplementacyjne.  

Gdy już wszystko będzie gotowe, pozostanie już tylko rozpoczęcie  treningów. 

Ćwiczenia z trenerem personalnym – zalety

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z trenerem personalnym? Powodów jest wiele, przede wszystkim treningi pod okiem fachowca będą bardziej wydajne i przebiegać będą w prawidłowy sposób, a to umożliwi uzyskanie oczekiwanych efektów. Co więcej, fachowiec nie tylko dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, ale będzie nas motywował do działania i zapewni wsparcie w krytycznych momentach. 

Trening i trenerem – dla kogo? 

Treningi z trenerem personalnym są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób,  bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy masę ciała. Na rozpoczęcie ćwiczeń pod okiem fachowca decydują się zarówno osoby z nadwagą, jak i szczupłe, osoby młode i seniorzy, sportowcy, a także osoby, które do tej pory niewiele miały wspólnego ze sportem, mężczyźni i kobiety, w tym także kobiety w ciąży. 

Trener personalny Poznań 

Wszystkim osobom szukającym trenera personalnego w Poznaniu i okolicach polecamy Michała Tlocka, trenera z wieloletnim doświadczeniem. Ów specjalista zajmuje się przygotowywaniem planów treningowych, żywieniowych oraz suplementacyjnych.  Warto tutaj podkreślić, że wspomniany poznański trener personalny udziela także porad online, a to w czasach pandemii bardzo dobre rozwiązanie. 

Podsumowanie 

Treningi z trenerem personalnym to doskonała opcja dla wszystkich osób, które chcą popracować nad kondycją fizyczną, pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, wyrzeźbić mięśnie, a co więcej, poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Treningi pod okiem fachowca przebiegać będą z prawidłowy sposób, a to przybliży nas do osiągnięcia wyznaczonych celów.  

Przeczytaj także: Fizjoterapia u sportowców – wywiad z Bartoszem Zielińskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here