Bieg Niepodległości w Wielkopolsce – gdzie można pobiec?

1061
wyświetleń
Bieg Niepodległości w Wielkopolsce - gdzie można pobiec?

11 listopada to święto, które wiele osób obchodzi w różny sposób, a jak się okazuje – Wielkopolska lubi świętować Dzień Niepodległości… biegając. Czyżby miało to coś wspólnego ze spalaniem kalorii po spożyciu zbyt dużej ilości rogali świętomarcińskich?

To tylko nasze przypuszczenia, ale jedno jest pewne – jeżeli zastanawiałeś się nad udziałem w jednym z wielu biegów, to niestety – trochę się spóźniłeś. Na większości oficjalnych stron wydarzeń nie ma już możliwości zapisów, ale kto wie – może uda Ci się znaleźć osoby, które z różnych powodów nie będa mogły pobiec i odsprzedadzą Ci swój pakiet startowy? Pamiętaj tylko o jednym – musisz wtedy dać z siebie wszystko. Na końcu biegu w większości przypadków będzie na Ciebie czekał cudowny rogal świętomarciński.

2 Poznański Bieg Niepodległości w Poznaniu

Start: 10:00, al. Niepodległości (wysokość UE), Poznań
Zapisy: do 7 listopada
Trasa: 10 km
Koszt: od 49 zł

Bieg, który w zeszłym roku cieszył się niesamowitą popularnością, ponieważ, ku zaskoczeniu wielu osób, limit 10 000 uczestników został wyczerpany na długo przed wydarzeniem. Podobnie jak rok temu, na starcie biegacze utworzą wielką biało-czerwoną flagę, za pomocą kolorowych czapek dołączonych do bogatego pakietu startowego. Jak piszą organizatorzy, trasa została utworzona tak, aby ulice, przez które przebiega, nawiązywały do Święta Niepodległości. Nic, tylko zakładać czapkę, wygodne buty i biec!

7. Luboński Bieg Niepodległości

Start: 11:11, Luboń (ul. Wojska Polskiego)
Zapisy: do 5 listopada
Trasa: 10 km
Koszt: od 15 zł do 55 zł

Gdy jakiś bieg odbywa się po raz siódmy, oznaczać to może tylko jedno – powinieneś w nim wystartować. Radzimy się spieszyć – organizator zastrzega, że limit miejsc to 1500 osób, a na liście mamy ich już ponad 1470!

I ROSbieg Niepodległości

Start: 11:11, Rokietnica
Zapisy: do 8 listopada
Trasa: 10 km
Koszt: 30 zł

Bieg organizowany przez prężnie rozwijającą się grupę “Rokietnica Biega”. Przewidziana trasa to jedna pętla, rozpoczynająca i kończąca się w tym samym miejscu. Większość przebiega asfaltem, przeważnie płaska. Organizatorzy zapewniają masę atrakcji, a także ciekawe nagrody, m.in. zajęcia pole dance w kategorii Pań oraz strechingu dla Panów. Kto by się nie skusił…? Spiesz się! Na 300 miejsc w chwili obecnej zapisanych jest 206 osób.

V Wolsztyński Bieg Niepodległości

Start: 11:11, Wolsztyn (obok FalaParku)
Zapisy: do 31 października
Trasa: 11 km
Koszt: 45 zł

Co prawda termin zapisów na ten bieg już minął a limit miejsc (450) został osiągnięty tydzień wcześniej, lecz warto o nim wspomnieć o pamiętać w przyszłym roku. Jest to wydarzenie, którego trasa została wyznaczona wokół malowniczego jeziora wolsztyńskiego i w większości prowadzi przez nawierzchnię gruntową oraz dukty leśne. Komu udało się zapisać – gratulujemy, a pozostałej reszcie chętnych życzymy szczęścia za rok.

VIII Bieg Niepodległości

Start: 10:30 Oborniki (Rynek)
Zapisy: do 5 listopada
Trasa: 5 i 10 km
Koszt: od 30 zł do 60 zł

Kolejny bieg, na który niestety (bądź “stety”) wyczerpał się limit miejsc przed ostatecznym terminem zapisów. Warto zatem, jak w poprzednim przypadku, pamiętać o tym za rok!

VI Bieg Niepodległości

Start: 13:30 Czerwonak (kompleks Orlik 2012)
Zapisy: do wyczerpania limitu miejsc
Trasa: 5 i 10 km (dodatkowo biegi dziecięce i młodzieżowe)
Koszt: bezpłatny

Biegają wszyscy, biegam i ja… Chciałoby się powiedzieć, niestety – limit miejsc już dawno został osiągnięty.

III Gnieźnieński Bieg Niepodległości

Start: 11:11 Gniezno (Katedra)
Zapisy: do wyczerpania limitu miejsc
Trasa: 11 km
Koszt: od 25 zł do 100 zł

Powiemy jedno – za rok pomyśl o biegu odrobinę wcześniej, tutaj również limit założonych przez organizatorów miejsc wyczerpał się dużo za szybko.

XIV Bieg i NW z okazji Święta Niepodległości, Baranowo

Start: 14:00, Baranowo
Zapisy: do 6 listopada
Trasa: Bieg 7,5 km, bieg 4 km, Nordic Walking 4 km
Koszt: bezpłatne

Gdy ktoś organizuje po raz 14 bieg, powinien pomyśleć o większej puli miejsc, ponieważ tegoroczna wyczerpała się dużo przed końcowym terminem zgłoszeń. Organizatorom gratulujemy frekwencji, a zawodnikom życzymy przyjemnego biegu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here