Parkrun Dąbrówka

  287
  wyświetleń
  Parkrun
  Parkrun

  15 lutego 2020 09:00 11:00

  Parkrun Dąbrówka
  ul. Parkowa
  Dąbrówka,

  Parkrun Dąbrówka
  ul. Parkowa
  Dąbrówka

  Parkrun Dąbrówka to cykliczne, bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00 w parku, przy ulicy Parkowej.

  Cel biegu

  Parkrun to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości lub uzupełnienia planu treningów. Celem jest zachęcenie jak największej ilości osób do wspólnego, regularnego biegania. Promocja aktywnego trybu życia poprzez wspólne i cykliczne bieganie.

  Idea, na której opiera się parkrun to organizacja biegów przez ich uczestników. Taka formuła pozwala nie tylko na organizację bezpłatnych biegów, ale również aktywizuje lokalną społeczność.

  Parkrun Dąbrówka jest bezpłatnym biegiem organizowanym przez wolontariuszy. W ramach parkrun priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników - biegaczy, kibiców oraz organizatorów. Celem jest organizacja biegów, które są ogólnodostępne i jednocześnie bezpieczne.

  Termin i miejsce

  Parkrun Dąbrówka odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9:00. Miejscem biegu jest park.

  Trasa parkrun Dąbrówka składa się z jednej 5 km pętli, płaskiej, poprowadzonej w całości przez tereny leśne. Start oraz meta znajdują się w odległości 300 m od siłowni zewnętrznej przy ul. Parkowej w Dąbrówce.

  Kto może wziąć udział?

  Udział w Parkrunie jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny. Wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.

  Warto pamiętać, aby:

  • dokonać rozgrzewki przed rozpoczęciem biegu,
  • zachować szczególną ostrożność na innych użytkowników terenu, na którym organizowany jest bieg, w szczególności na rowerzystów, innych biegających, pieszych, dzieci, psy,
  • uczestnicy, którzy chcą biec z psem są mile widziani, aczkolwiek ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników psy muszą być trzymane na krótkiej smyczy/uprzęży przez cały czas trwania biegu,
  • uczestnicy z dzieckiem w wózku zachowali szczególną uwagę na innych uczestników biegu oraz ustawili się na końcu stawki w momencie rozpoczęcia biegu.
   Poprzedni artykuł Parkrun Dąbrówka
   Następny artykuł Parkrun Dąbrówka
   PODZIEL SIĘ