Tropem Wilczym Ostrów Wielkopolski

  482
  wyświetleń
  Tropem Wilczym Swarzędz
  Tropem Wilczym Swarzędz

  1 marca 2020 11:00 12:30

  Tropem Wilczym Swarzędz
  Jezioro Swarzędzkie
  Kosynierów 1
  Swarzędz,

  Tropem Wilczym Swarzędz
  Jezioro Swarzędzkie
  Kosynierów 1
  Swarzędz

  1 marca 2020 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz kolejny organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jeden z biegów odbędzie się w  Swarzędzu nad Jeziorem Swarzędzkim.

  Celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego
  działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP - tzw.
  Żołnierzom Wyklętym. Poszerzanie oraz popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

  Termin i Miejsce

  Bieg odbędzie się w dniu 1 marca 2020 w Swarzędzu. Start i meta będą się mieściły na terenie okolic Jeziora Swarzędzkiego.

  Dystans biegu głównego wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka „Lalka”. Dodatkowo odbędzie się bieg na dystansie 5 km, bieg dla dzieci na dystansie od 60 metrów do 196,3 metra oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

  Trasa, w zależności od biegu, przebiegać będzie ścieżkami leśnymi po nawierzchni nieutwardzonej oraz ścieżkami utwardzonymi w środowisku.

  Limit czasu na pokonanie dystansu w biegu (nie dotyczy biegu dla dzieci) mija po upływie półtorej godziny od rozpoczęcia marszu Nordic Walking.

  Starty poszczególnych biegów nastąpią:

  • marsz NW - 11:00,
  • bieg na 5 km - 11:10,
  • bieg na 1963 m - 11:20,
  • bieg dla dzieci - 12:15.

  Kto może wziąć udział?

  Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest dokonanie rejestracji elektronicznej, opłacenie pakietu startowego przelewem elektronicznym lub kartą kredytową, podpisanie deklaracji uczestnictwa podczas odbioru pakietu, której podpisanie równoznaczne jest z zaakceptowaniem regulaminu.

  Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia każdej deklaracji uczestnictwa, co do którego istnieje podejrzenie, że została wypełniona niezgodnie z prawdą oraz do zdyskwalifikowania każdego Uczestnika, wobec którego istnieje uzasadnione przekonanie, że naruszył warunki niniejszego Regulaminu.

  Łączna liczba Uczestników Biegu jest ograniczona do 320 osób - w tym kategoria dziecięca przewiduje uczestnictwo maksymalnie 50 osób. Rejestracje elektroniczne przyjmowane będą do 21 lutego 2020 roku.