Tropem Wilczym Owińska

  482
  wyświetleń
  Tropem Wilczym
  Tropem Wilczym

  1 marca 2020 14:00 15:00

  Tropem Wilczym Luboń
  Nadleśnictwo Babki w Luboniu
  ul. Poznańska 2
  Luboń,

  Tropem Wilczym Luboń
  Nadleśnictwo Babki w Luboniu
  ul. Poznańska 2
  Luboń

  Kolejny bieg z cyklu Tropem Wilczym odbędzie się 1 marca 2020 roku w podpoznańskim Luboniu.

  1 marca 2020 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz siódmy zorganizuje projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

  Celem imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego
  działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Dodatkowo celem jest popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja Nadleśnictwa Babki, oraz dzielnicy "Lasek"- południowej części miasta Luboń.

  Termin i miejsce

  Zawody odbędą się w niedzielę 1 marca 2020 r. na terenach Nadleśnictwa Babki w Luboniu (tzw. Lasek Majoński). Limit uczestników wynosi 235 osób. Start biegów na dystansie 1963 m oraz 5 km nastąpi równocześnie o godzinie 14:00 z ulicy Magazynowej w Luboniu.

  Zawody rozegrane zostaną na dwóch dystansach - 1963 m oraz 5 km. Pierwszy jest związany z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego śp. Józef Franczak ps. Lalek, który został zastrzelony 21 października 1963 roku. Trasa będzie wytyczona wzdłuż ścieżek Nadleśnictwa Babki. Start z ulicy Magazynowej w Luboniu. Bieg na dystansie 1963 m składa się z jednej pętli, bieg na dystansie 5 km z dwóch (pierwsza o długości ok. 2 km, druga mierząca 3 km). Bieg ma charakter przełajowy (nawierzchnia: ok 150 m po płytach betonowych, reszta trasy teren crossowy.

  Limit czasu na ukończenie biegu wynosi: 20 minut dla krótszego dystansu i 45 min dla dystansu dłuższego.

  Kto może wziąć udział?

  Aby wziąć udział w biegu, należy mieć ukończone 13 lat. Zawodnicy powyżej 18 roku życia podpisują oświadczenie o biegu na własną odpowiedzialność. Zawodnicy zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o zdolności do udziału w biegach długodystansowych lub do podpisania oświadczenia udziału na własną odpowiedzialność (przy odbiorze pakietu startowego). Osoby poniżej 18. roku życia muszą posiadać zgodę rodziców i przybyć na zawody z opiekunem.

  Opłaty startowe następują online jako finalizacja zgłoszenia uczestnictwa. Numer startowy zostanie przesłany droga elektroniczną po zaksięgowaniu wpłaty. Uiszczona opłata nie podlega zwrotowi. Za zawodnika zgłoszonego uważa się osobę, która wypełniła formularz
  zgłoszeniowy i wniosła opłatę startową.

  Wszyscy zawodnicy startujący w biegu muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów w niedziele 01 marca 2020 r. tj. w dniu biegu, w godzinach 12:00-14:00.