Parkrun Swarzędz

  382
  wyświetleń
  Parkrun
  Parkrun

  29 lutego 2020 09:00 11:00

  Parkrun Swarzędz
  Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji
  Kosynierów 1
  Swarzędz,

  Parkrun Swarzędz
  Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji
  Kosynierów 1
  Swarzędz

  Parkrun Swarzędz to cykliczne, bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00 nad Jeziorem Swarzędzkim.

  Cel biegu

  Parkrun to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości lub uzupełnienia planu treningów. Celem jest zachęcenie jak największej ilości osób do wspólnego, regularnego biegania. Promocja aktywnego trybu życia poprzez wspólne i cykliczne bieganie.

  Idea, na której opiera się parkrun to organizacja biegów przez ich uczestników. Taka formuła pozwala nie tylko na organizację bezpłatnych biegów, ale również aktywizuje lokalną społeczność.

  Termin i miejsce

  Parkrun w Swarzędzu odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9:00. Miejscem biegu jest teren nad Jeziorem Swarzędzkim.

  Długość trasy biegu wynosi 5 km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to kostka brukowa oraz asfalt. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśmi oraz kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmety te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

  W związku z tym, że trasa przebiega przez teren ogólnodostępny, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz - w razie konieczności - ustąpieniu pierwszeństwa innym użytkownikom.

  Start zlokalizowany jest w okolicach Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, tuż przy lokalnej kawiarence oraz basenie.

  Kto może wziąć udział?

  Udział w Parkrunie jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny. Wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.

   Poprzedni artykuł Parkrun Swarzędz
   Następny artykuł Parkrun Swarzędz
   PODZIEL SIĘ