Parkrun Poznań

  311
  wyświetleń
  Parkrun
  Parkrun

  1 lutego 2020 09:00 11:00

  Parkrun Poznań
  Park Cytadela
  Pomnik Bohaterów Cytadeli
  Poznań,

  Parkrun Poznań
  Park Cytadela
  Pomnik Bohaterów Cytadeli
  Poznań

  Parkrun Poznań to cykliczne, bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00 w parku Cytadela.

  Cel biegu

  Parkrun to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości lub uzupełnienia planu treningów. Celem jest zachęcenie jak największej ilości osób do wspólnego, regularnego biegania. Promocja aktywnego trybu życia poprzez wspólne i cykliczne bieganie.

  Idea, na której opiera się parkrun to organizacja biegów przez ich uczestników. Taka formuła pozwala nie tylko na organizację bezpłatnych biegów, ale również aktywizuje lokalną społeczność.

  Termin i miejsce

  Poznański Parkrun odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9:00. Miejscem biegu jest park Cytadela.

  Długość trasy biegu wynosi 5 km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to asfaltowe alejki. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśmi oraz kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmety te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

  W związku z tym, że trasa przebiega przez teren ogólnodostępny, należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz - w razie konieczności - ustąpieniu pierwszeństwa innym użytkownikom.

  Start biegu umiejscowiony jest na początku pierwszej alei po prawej stronie nad cmentarzem bohaterów (Cytadelowców i 1956). Miejsce zbiórki znajduje się pod pomnikiem Bohaterów Cytadeli, od strony parku, który umiejscowiony jest na szczycie schodów zaczynających się na przedłużeniu Al. Niepodległości.

  Kto może wziąć udział?

  Udział w Parkrunie jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny. Wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.