Parkrun Kalisz #177

  382
  wyświetleń
  Parkrun Kalisz

  23 listopada 2019 09:00 10:00

  Parkrun Kalisz #177

  Parkrun to cykliczne, bezpłatne biegi na 5 km z pomiarem czasu, organizowane co tydzień przez cały rok. Start odbywa się w każdą sobotę o godz. 9:00 wzdłuż Wału Matejki.

  Miejsce wydarzenia

  Miejsce organizacji biegu to park. Trasa biegu przebiega przez ścieżkę rowerowo-spacerową nad Prosną (wzdłuż Wału Matejki). Start i meta umiejscowione są na skrzyżowaniu dwóch ścieżek spacerowych w pobliżu siedziby Kaliskiego Parku Wodnego (Aquapark Kalisz).

  Koszty

  Wydarzenie bezpłatne.

  Trasa

  • W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to nawierzchnia asfaltowa. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi oraz kałużami.
  • Trasa składa się z dwóch odcinków, każdy o długości 2,5 km.
  • Start i meta umiejscowione są na skrzyżowaniu dwóch ścieżek spacerowych w pobliżu siedziby Kaliskiego Parku Wodnego (Aquapark Kalisz).
  • Trasa biegnie malowniczą ścieżką rowerowo-spacerową, na popularnym zielonym terenie sportowo-rekreacyjnym wzdłuż Prosny.
  • Startujemy w miejscu gdzie dostępna tylko dla pieszych część ulicy Sportowej przecina Wał Matejki (pomiędzy Aquaparkiem a Kaliskim Towarzystwem Kolarskim).
  • Biegniemy Wałem Matejki, kierując się na południowy wschód (w stronę mostu kolejowego). Po 260 metrach wraz ze ścieżką skręcamy delikatnie w lewo a następnie odbijamy w prawo żeby przebiec pod wiaduktem Trasy Bursztynowej. Następnie biegniemy wzdłuż rzeki, 350 metrów za wiaduktem zostawiamy po lewej ulicę Saperską - Wal Matejki przechodzi tutaj w ulicę Zimną. Po 500 metrach mijamy po lewej kolejną uliczkę - ulicę Saperską. Nie opuszczając asfaltowej ścieżki biegniemy dalej wzdłuż rzeki i po 350 metrach mignie nam po lewej ulica Rajskowska. Stąd mamy jeszcze 700 metrów do pola golfowego (po prawej) i skrzyżowania z ulicą Wiankową (po lewej). Biegniemy dalej asfaltem wzdłuż pola golfowego i po 300 metrach jesteśmy już na półmetku. Teraz nawrót i bieg dokładnie tą samą trasą do mety przy Aquaparku.

  Zasady uczestnictwa

  • Wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika.
  • Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.

  Zapisy i opłaty

  • Nie zapomnij zabrać na bieg swojego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Bez niego nie będziemy mogli Cię zidentyfikować i podać uzyskanego przez Ciebie wyniku.
  • Swój kod znajdziesz w potwierdzeniu rejestracji oraz biuletynie parkrun Polska.